Профорієнтаційна робота

Тиждень професії "Різьбяр по дереву та бересті" 


Дерево – матеріал, який оточував людей з перших років існування людства. В усіх відомих цивілізаціях існували свої традиції різьби по дереву. Як матеріал, який найлегше піддається обробці, його використовували для прикраси як палаців і храмових будівель, так і просто житла. Сьогодні популярність різьби по дереву легко вкладається в загальний тренд захоплення натуральними природними матеріалами, а химерні візерунки для різьблення по дереву виступають своєрідною альтернативної прямолінійності сучасних стилів інтер’єру.

20 березня розпочався тиждень професії "Різьбяр по дереву та бересті" у Долинському МНВК Учні груп Р-10.1, Р-11.1 та Р-11.2 відстоювали честь свого фаху. Вони ділились досвідом, демонстрували свої досягнення, змагались у майстерності.

_______________________________________________________
Ярмарок кар'єри 
23 лютого 2017 року на базі Долинського МНВК спільно з районним центром зайнятості відбувся профорієнтаційний захід "Ярмарок кар'єри"

Мета заходу: презентація професій і спеціальностей навчальними закладам, надання випускникам шкіл інформаційних і консультаційних послуг,, наближення випускників до вибору майбутньої професій за допомогою сучасних діагностичних методик.

_______________________________________________________
Тиждень професії 
"Водій автотранспортного засобу категорії "В"

В грудні 2016 року у Долинському МНВК проходив Тиждень професії водіїв. Програма заходів була насиченою. Учні десятих класів мали завдання якнайкраще презентувати свій профіль, що передбачало більш творчий та креативний підхід.

А одинадцятикласники цього профілю стали учасниками конкурсу «Кращий за професією». Завдання носили теоретичний та практичний характер, що сприяло об’єктивності у виборі кращого водія серед трьох груп.
_______________________________________________________

Інтерактивний дитячий профорієнтаційний захід
"ПІЗНАЙ СВОЮ ПРОФЕСІЮ"

Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний. Відомий французький мислитель Ф. Ларошфуко говорив: «Ми вступаємо в різні періоди нашого життя, наче немовлята, не маючи за плечима жодного досвіду, хоч би скільки нам було років». Справді, людина набуває досвіду у процесі певної діяльності, але краще це виходить, коли вона має знання (профорієнтаційні). Учні мають знати, які є професії, де можна здобути ту чи іншу спеціальність, що для цього потрібно, як займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість — адже це одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності.

Вибір професії – це одна з важливих складових умов людського щастя, усвідомлення своєї корисності для людей або відчуття «маленької людини» - гвинтика, виконавця чужої долі. Ким бути? Це питання ставив, ставить і буде ставити кожен із нас.

Щоб вибір професії був справді свідомим і вільним, необхідно враховувати принаймні три фактори: інформованість про світ професій, знання своїх особистісних особливостей, уміння співвідносити особисті якості з вимогами, які пред’являють професія і спеціальність.

Саме мету інформування дітей про світ професій мав інтерактивний дитячий профорієнтаційний захід «Пізнай свою професію», проведений Долинським районним центром зайнятості на базі Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5 за допомогою роботодавців району.

Учні 8-9-х класів мали можливість практично познайомитися з різноманітними професіями. Кожна дитина мала можливість спробувати себе в тій чи іншій професії.


_______________________________________________________
Тиждень професії
"Водій автотранспортних засобів"

Однією з найпоширеніших професій в сучасному суспільстві є професія водія автомобіля. Ця професія молода, їй налічується трохи більше 100 років, вона з'явилася з винаходом автомобіля.

В даний час водій автотранспорту - масова професія, тому що автомобіль став незамінним не тільки у всіх галузях людської діяльності - промисловості, торгівлі, сфері послуг і т.п., але й в умовах індивідуального бізнесу.

У рядах водіїв рідко трапляються випадкові люди. У цю професію йдуть за покликанням. Бажання освоїти професію водія виникає у молодих людей, як правило, ще в дитинстві. На думку професійних водіїв, любов до техніки, яка і є головною умовою для роботи водієм, зароджується саме в цьому віці, а в деяких і ще раніше.

З метою поглиблення знань, розвитку творчої активності учнівської молоді та підвищення її інтересу до професії водія з 5 по 9 грудня 2016 року у Долинському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті проведено Тиждень професії «Водій автотранспортних засобів».

Відповідно до плану протягом тижня пройшли цікаві і змістовні заходи, які сприяли професійній орієнтації учнів, вихованню в них поваги до обраної професії, до людей праці.


_______________________________________________________
Тиждень професії "Швачка"

Здобуття освіти - перший крок до успішного майбутнього. Вибір професії до душі – складне і відповідальне завдання. Професій так багато в світі, а найцікавішу не знайдеш ніяк, та кожен обирає свою дорогу, свій шлях.

Професія - це те, що ми обираємо, це те, до чого ми йдемо все своє свідоме життя. Це справа, якою ми займаємося, яку любимо. Кожна молода людина задумується над тим, яку професію обрати. 

«Людині дуже не вистачає краси. Привілеї швачок та кравців у тому, що вони можуть створити красу та подарувати її людям», - стверджував Крістіан Лакруа. Ці слова дуже яскраво відображають сутність професії Швачка.

З метою розвитку професійних здібностей, технологічного мислення, естетичної культури учнів та виявлення кращих учнів з професії «швачка» у Долинському МНВК проведено тиждень цієї професії, в рамках якого було проведено декілька заходів.

_______________________________________________________
Профорієнтаційна робота 2016 р.

І. Учні загальноосвітніх навчальних закладів Долинського району взяли участь у спільних заходах із Долинським районним центром зайнятості:
- 8 професіографічних екскурсій;
- 7  днів відкритих дверей;
- 3 дні відкритих дверей навчального закладу;
- 5 днів відкритих дверей на виробництві;
- 1 ярмарок кар’єри;
- 2 виїзні акції;
- захід «Містечко професіфоналів»;
- 86 профорієнтаційний уроків-семінарів.
ІІ.  На базі Долинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату організовано:
1. Тижні професій:
1.1.  Оператор комп’ютерного набору:
-      конкурс стінгазет;
-      виховний захід «Моя професія – оператор комп’ютерного набору» (група О-11.1);
-      конкурс малюнків «Чорнобиль – трагедія України»;
-      конкурс «Кращий за професією» (групи О-11.1 і О-11.2).
1.2. Кухар:
-      виховний захід «Куховарство – це мистецтво, творіння рук твоїх й думок» (група К-11.2);
-      ситуаційно-ділова гра «Страви з риби» (група К-10.1);
-      виставка «Страви з риби» (група К-10.1);
-      виховний захід «Традиції українського народу. Святвечір»;
-      виставка кращих учнівських проектів;
-      конкурс стінгазет;
-      конкурс «Кращий за професією» (групи К-11.1 та К-11.2).
1.3.   Різьбяр по дереву та бересті:
-      виставка робіт «Своїми руками»;
-      конкурс рефератів «Цікаво про деревину»;
-      презентація професії - гра «Інтуїція» (група Р-11.1);
-      конкурс стінгазет;
-      конкурс «Кращий за професією» (група Р-11.1)
1.4 . Водій автотранспортних засобів:
-      конкурс презентацій «Водій – одна з важливих професій»;
-      виставка-конкурс стінгазет;
-      виховний захід – представлення професії «Обираючи професію – не забудь про водія».
-      вікторина «Безпека на дорозі – безпека життя» (група А-10.1);
-      ВК «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху» (групи А-10.а і               А-10.3);
-      конкурс «Кращий за професією» (групи 11-х класів).
1.5. Швачка:
-      виставка робіт «Своїми руками»;
-      ексклюзивний показ моди екологічної катастрофи «Мода з відходів» (група Ш-10.1);
-      виховний захід «Український народний одяг – складова духовної культури» (група Ш-10.2);
-      конкурс стінгазет;
-      конкурс «Кращий за професією» (групи Ш-11.1 та Ш-11.2).
1.6. Слюсар-ремонтник:
-      виставка робіт «Своїми руками»;
-      інтелектуальна гра «Найрозумніший» (група С-10.1);
-      конкурс стінгазет;
-      конкурс «Кращий за професією» (група С-11.1).
2.  Зустріч випускників з представниками ТзОВ «Уніплит».
3. Зустріч  учнів 11-х класів  з представниками Прикарпатського національного університету ім. В Стефаника.
4. Зустріч випускників з представниками інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І Франка.
5. Зустріч випускників комбінату з представниками навчальних закладів (Брошнівський професійний лісопромисловий ліцей, ВПУ № 7 м.Калуша, Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу).
6. Зустріч з підприємцями та роботодавцями (обліковцем ТзОВ «Гроклін – Долина», офіціантом ресторану «Софія», продавцем магазину «Малятко»).
7. Зустріч випускників комбінату із заступником військового комісара Долинського військового комісаріату та керуючим Долинською районною організацією учасників АТО.
8. Профорієнтаційний захід «Твій вибір – твоє майбутнє» (зустріч з представником Інституту кримінальної юстиції Національного університету «Одеська юридична академія»
9. Дні відкритих дверей в комбінаті для учнів 9-х класів
10. Анкетування з учнями 9-х класів щодо вибору профілю навчання в 10 класі та професії в МНВК
11. 16 профорієнтаційних уроків  «Побудова кар’єри».
12.  4 профорієнтаційні уроки «Твоє майбутнє».
13. Спільний з Долинським центром зайнятості інтерактивний дитячий профорієнтаційний захід «Пізнай свою професію» (швачка, кухар, слюсар-ремонтник, різьбяр по дереву та бересті).
14. Профорієнтаційний захід «Обери своє майбутнє» (зустріч з представниками кафедри агрохімії і ґрунтознавства факультету природничих наук Прикарпатського національного  університету ім. В.Стефаника.
15. Профдіагностична робота з учнями (методики ДДО Климової, ОПС Голланда, «Якорі кар’єри»).
16. Індивідуальне профконсультування практичного психолога з учнями 10-х та  11-х класів.
17. Батьківські збори. Поради батькам старшокласників в допомозі при виборі професії.
18. Групова корекційно-розвивальна робота на формування відповідального ставлення до вибору професії.
19. Поновлення постійно діючого стенду «Абітурієнту».
ІІІ.  У загальноосвітніх навчальних закладах району проведено:
- групові професійні консультації;
- бесіди з учнями щодо напрямків профільного та професійного навчання;
- батьківські збори, виховні години, дні з профорієнтації;
- опитування щодо майбутнього вибору професії учнів випускних  класів;
- зустрічі з представниками професійно-технічних навчальних закладів;
- зустрічі з представниками Долинського районного центру зайнятості.
ІV. На базі позашкільних закладів постійно здійснюється профорієнтаційна та допрофесійна підготовка учнів.
_______________________________________________________
Профорієнтаційна робота 2015

1.   На базі Долинського міжшкільного навчально-виробничого комбінату організовано:
-       7 днів відкритих дверей в комбінаті для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів;
-       знайомство з професіями, які можна  здобути, навчаючись в комбінаті, з учнями 9-х класів на базі загальноосвітніх навчальних закладів;  
-       анкетування з учнями 9-х класів щодо вибору профілю навчання в 10 класі та професії в МНВК
-       бесіди з учнями по групах за напрямками професійного навчання;
-       знайомство учнів з професіограмами обраних професій (вчителі відповідних професій);
-       ознайомлення учнів груп професійного навчання з  Правилами прийому  та   угодою про навчання;
-       батьківські збори, ознайомлення зі спектром професій, запропонованих міжшкільним навчально-виробничим комбінатом;
-       оновлення постійно діючого стенду «Абітурієнту»;
-     групова корекційно-розвивальна робота на формування відповідального ставлення до вибору професії;
- зустрічі з представниками професійно-технічних навчальних закладів;
 - зустрічі випускників комбінату з представником Долинського райвійськкомату;
-     проведення тижнів професій: швачка, кухар, слюсар-ремонтник,    різьбяр по дереву та бересті, водій автотранспортних засобівператор комп’ютерного набору;
-     професіографічні екскурсії;
-     профдіагностична робота з учнями 10-х класів;
-     індивідуальне профконсультування та профбесіди психолога та методиста з профорієнтації.
2. Учні загальноосвітніх навчальних закладів Долинського району взяли участь у спільних заходах із Долинським районним центром зайнятості:
-         13  днів відкритих дверей;
-         8 виїзних акцій;
-         2 ярмарки кар’єри;
-         2 дні відкритих дверей на виробництві;
-         2 дні відкритих дверей навчального закладу;
-         2 семінари для батьків;
-         2  семінари для працівників закладів освіти;
-         11 професіографічних екскурсій;
-           123 профорієнтаційних уроків -семінарів.
-         3 зустрічі з воїнами АТО.
      3.  У загальноосвітніх навчальних закладах району проведено:
-         зустрічі з представниками міжшкільного навчально-виробничого комбінату, центру зайнятості та професійно-технічних навчальних закладів;
- бесіди з учнями щодо напрямків профільного та професійного навчання;
-         дні відкритих дверей навчального закладу;
-         профорієнтаційні уроки-семінари;
-         групові професійні консультації;
-         виховні години, дні, тижні з профорієнтації;
-         батьківські збори, лекторії, бесіди з учнями щодо напрямків профільного та професійного навчання;
-         екскурсії на підприємства району;
-         зустрічі з воїнами АТО;
-         опитування щодо майбутнього вибору професії учнів випускних класів.
      4. На базі позашкільних закладів постійно здійснюється профорієнтаційна та допрофесійна підготовка учнів.
_______________________________________________________

Ярмарок кар'єри 
30 жовтня 2015 року на базі Долинського МНВК спільно з районним центром зайнятості відбувся профорієнтаційний захід "Ярмарок кар'єри"

Мета заходу: презентація професій і спеціальностей навчальними закладам, надання випускникам шкіл інформаційних і консультаційних послуг,, наближення випускників до вибору майбутньої професій за допомогою сучасних діагностичних методик.

_______________________________________________________
Ярмарок кар'єри  
 
7 листопада 2014 р. на  базі Долинського МНВК спільно з районним центром зайнятості відбувся захід "Ярмарок кар'єри".
Мета заходу: надання випускникам шкіл інформаційних і консультаційних послуг, презентація професій і спеціальностей навчальними закладами, наближення випускників до вибору майбутньої професій за допомогою сучасних діагностичних методик._______________________________________________________
Півфінал"Турніру знавців професій у форматі КВК" 

Команда "Солянка" Долинської спеціалізованої школи-інтернату у півфіналі Івано-Франківської області зайняла 2 місце.
_______________________________________________________
 Міжрайонний "Турнір знавців професій у форматі КВК" 

04 травня на базі ЛОК "Дружба" відбувся міжрайонний "Турнір знавців професій у форматі КВК" за підтримки Долиннського ЦЗ.
У турнірі взяли участь 4 команди: Долинського, Рожнятівського, Рогатинського районів та м. Калуша.


Перемогу здобула команда "Солянка" Долинської спеціалізованої школи-інтернату.

 
_______________________________________________________
 "Турнір знавців професій у форматі КВК" 

24 квітня на базі Долинської спеціалізованої школи-інтернату відбувся "Турнір знавців професій у форматі КВК" серед учнівської молоді Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ( команда "Профі" ) та Долинської спеціалізованої школи-інтернату (команда "Солянка") .


У програмі КВК:

1. Візитка "Ким бути - ось в чому питання?"

2. Реклама професій.
3. Домашнє завдання. Музичний конкурс.


Перемогла команда Долинської спеціалізованої школи-інтернату.Дякуємо організаторам та учасникам даного заходу.

Немає коментарів:

Дописати коментар